В
Все
У
Українська література
Г
Геометрия
Д
Другие предметы
Э
Экономика
Г
География
О
ОБЖ
М
Математика
М
МХК
Х
Химия
Қ
Қазақ тiлi
Л
Литература
У
Українська мова
О
Обществознание
Ф
Физика
А
Английский язык
А
Алгебра
И
История
Б
Беларуская мова
Б
Биология
М
Музыка
П
Право
И
Информатика
П
Психология
В
Видео-ответы
Н
Немецкий язык
Ф
Французский язык
О
Окружающий мир
Р
Русский язык

Твір роздум "чи легко стати шляхетною людиною? " за комедією мольєра.

Ответ:
opd23
opd23
26.08.2020 11:23

Мольєр у своїй дуже смішній і повчальній комедії "Міщанин-шляхтич" блискуче показав, що бути шляхетною та належити до знаті не є одним та тим самим.  Історія бідолашного пана Журдена, що переплутав одне с іншим, тому яскравий приклад. Журден так хотів стати дворянином, що втратив і здоровий глузд, і добре ім'я, і честь з гідністю.  

Пан Журден став посміховиськом. Над ним сміялися, його використовувати у своїх корисливих цілях інші - і дворяне, і вчителі, яких він наймав і яким платив чималі гроші, і навіть ремісники. У цьому всі вони дуже схожі: і граф Дорант, що без сорому брав у Журдена гроші у борг і не віддавав, і кравець, який переконував Журдена, що "усі дворяне таке носять", і той вірив.

Дорант бур графом, але чи був він шляхетним? Звісно ж, ні. Бо шляхетність не є чимось, що дається від народження: шляхетною людина стає... або не стає.

Журден так і не отримав жаданого дворянства. Замість цього, він позбувся і грошей, і репутації. Навряд чи дворянство варте цього. Я вважаю, гарна людина у любому статусі буде гарною, а підла - завжди залишиться підлою, до якої вестви населення вони б не належали.

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Литература
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?