В
Все
У
Українська література
Г
Геометрия
Д
Другие предметы
Э
Экономика
Г
География
О
ОБЖ
М
Математика
М
МХК
Х
Химия
Қ
Қазақ тiлi
Л
Литература
У
Українська мова
О
Обществознание
Ф
Физика
А
Английский язык
А
Алгебра
И
История
Б
Беларуская мова
Б
Биология
М
Музыка
П
Право
И
Информатика
П
Психология
В
Видео-ответы
Н
Немецкий язык
Ф
Французский язык
О
Окружающий мир
Р
Русский язык
kotik53Tv
kotik53Tv
21.01.2023 19:28 •  История

Чи можна було уникнути Тридцятилітньої війни? Свою думку обгрунтуйте.

Ответ:
Nastyaninisvn
Nastyaninisvn
15.02.2021 13:10

Щодо 30-річної сумніваюся-адже це, наскільки розумію, громадянсько-династична війна, тобто суспільство розбиралося всередині себе, дозрівши до якихось протиріч.

Про 100-річну війну скажу так:

1. Накопичена в британському суспільстві пасіонарна енергія в результаті підйому державності при Плантагенетах повинна була знайти вихід.

2. Технології мореплавання в 1300-і Р.Р. не дозволяли кинутися далеко в океани захоплювати і грабувати колонії.

3. Франція була в занепаді, тобто сімейство Валуа пропалювало спадщина Капетингів, не зміцнюючи економіку в умовах ворожого оточення, але набираючи зовнішній борг. Тобто Франція як макроорганізм поводилася так само , як Росія в 1990-і Р.Р., а ядерного стримування тоді не було.

4. Накопичені династичні протиріччя при ранніх Валуа, старіння законів про престолонаслідування, про спадкування землі (в т.ч. герцогства Аквітанія по побічної гілки Капетингів-Плантагенетів) , "салічне право" розігрівали суперечку за французький трон.

5. В ласому

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: История
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?