В
Все
У
Українська література
Г
Геометрия
Д
Другие предметы
Э
Экономика
Г
География
О
ОБЖ
М
Математика
М
МХК
Х
Химия
Қ
Қазақ тiлi
Л
Литература
У
Українська мова
О
Обществознание
Ф
Физика
А
Английский язык
А
Алгебра
И
История
Б
Беларуская мова
Б
Биология
М
Музыка
П
Право
И
Информатика
П
Психология
В
Видео-ответы
Н
Немецкий язык
Ф
Французский язык
О
Окружающий мир
Р
Русский язык
vinokurovbob
vinokurovbob
15.05.2020 13:01 •  История

Які Січі-столиці
існували у другій половині 16 – першій половині 17 ст.?​

Ответ:
Karta2346574
Karta2346574
23.10.2020 17:51

Всього  за  історію  існування  Січі  на  Запоріжжі  їх  було  вісім. Самі  різні  обставини  примушували  козаків  змінювати  місцерозташування  січей.  Протягом  16-17  століття  існували  такі  Січі  як  Хортицька, Томаківська,  Базавлуцька,   Микитинська, Чортомлицька.

 Томаківська  Січ,  що  існувала  з 80-х років  16  століття  до  1593  року  була  першою   достовірно зафіксованою джерелами військово-політичною організацією козаків,  тобто  мала  кош  і  відповідала  традиційному  устрою  Січі.  Після створення в 1572р. польським королем Сигізмундом ІІ Августом реєстрового козацького війська переважна більшість козаків, що не ввійшли до реєстру змушені були самотужки вирішувати проблеми своєї самоорганізації, що й привело згодом до їх об'єднання в військово-політичну організацію - Запорізську Січ. За  часів  існування  Томаківської  Січі  козацьке  військо  складало  близько  10  тисяч.  Воно  приймало  участь  в  повстанні  Косинського, в  походах  на  татарські  землі  та  в  морських  походах  на  Турцію.  Зруйнована  ця  Січ  була  у  1583  році  80-тисячним  татарським  військом.

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: История
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?