В
Все
У
Українська література
Г
Геометрия
Д
Другие предметы
Э
Экономика
Г
География
О
ОБЖ
М
Математика
М
МХК
Х
Химия
Қ
Қазақ тiлi
Л
Литература
У
Українська мова
О
Обществознание
Ф
Физика
А
Английский язык
А
Алгебра
И
История
Б
Беларуская мова
Б
Биология
М
Музыка
П
Право
И
Информатика
П
Психология
В
Видео-ответы
Н
Немецкий язык
Ф
Французский язык
О
Окружающий мир
Р
Русский язык
Polinaqryp
Polinaqryp
21.12.2022 11:40 •  История

1. Чим спричинена та як відбувалася ліквідація Запорізької Січі?;
2. Чому гайдамацький рух визначають як національно – визвольний? Як відбувалася Коліївщина

Ответ:
1Nikanikanika1
1Nikanikanika1
15.10.2020 04:46

1. Катерина ІІ видала указ про знищення ЗС, причиною цього рішення став страх, що козаки знову розпочнуть бунтувати і боротися за автономію своєї держави. Російське військо напало на Нову Січ і знищили її ознаменувавши таким чином кінець козацтва.

2. Чому національно-визвольний? Все просто, люди захотіли свободи, вони не хотіли працювати на панів, адже розуміли, що їх праця коштує набагато більше, ніж дає їм господар. Народ збунтувався. Вояки, яких потім почали називати гайдамаками, були проти закріпачення і інших економічних та політичних проблем. Ряди бунтівників поповнювалися новими людьми і прості представники свободи стали захисниками народу. Перша битва відбулася в 1768 р. під проводом М. Желізняка. Далі була Уманська різня та інші кровопролитні битви.

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: История
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?