В
Все
У
Українська література
Г
Геометрия
Д
Другие предметы
Э
Экономика
Г
География
О
ОБЖ
М
Математика
М
МХК
Х
Химия
Қ
Қазақ тiлi
Л
Литература
У
Українська мова
О
Обществознание
Ф
Физика
А
Английский язык
А
Алгебра
И
История
Б
Беларуская мова
Б
Биология
М
Музыка
П
Право
И
Информатика
П
Психология
В
Видео-ответы
Н
Немецкий язык
Ф
Французский язык
О
Окружающий мир
Р
Русский язык

Придумать открытку на по тему"мои впечетления о лондоне "после поездки туда

Ответ:
Krolya1999
Krolya1999
06.10.2020 10:51
Как-то так
Attractions of London
I have been to Great Britain and this is a report about my trip.The topic is attractions.
There are four parts of Great Britain and a lot of attractions,but I want to stay on main places of London,the capital of England.I visited Buckingham palace,it is the most beautiful palace I have ever seen.It was founded by duke of Buckingham in 1703 and built by William Wayld.Next I saw the Tower of London.It is one of the oldest places in England.I walked near the Thames.The length of the river is about 334 kilometres.And finaly I saw the Elizabeth Tower,or the Big Ben,the Tower Bridge and Westminister Palace.
My trip was cool,amazing and breathtaking.I think you should visit Great Britain too,especially London,the capital of England.
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?