В
Все
У
Українська література
Г
Геометрия
Д
Другие предметы
Э
Экономика
Г
География
О
ОБЖ
М
Математика
М
МХК
Х
Химия
Қ
Қазақ тiлi
Л
Литература
У
Українська мова
О
Обществознание
Ф
Физика
А
Английский язык
А
Алгебра
И
История
Б
Беларуская мова
Б
Биология
М
Музыка
П
Право
И
Информатика
П
Психология
В
Видео-ответы
Н
Немецкий язык
Ф
Французский язык
О
Окружающий мир
Р
Русский язык

Написать сочинение на на тему " мой любимый урок - " заранее , )

Ответ:
НастяПи
НастяПи
23.09.2020 23:16
Chemistry is the branch of science that deals with the identification of the substances of which matter is composed;Chemistry is my favorite subject because I am really good at it and we get to do a lot of cool labs and experiments. My teacher is Mr. Tylcowski and he really makes the class im in really fun. Another reason why chemistry is a really cool class is because we get to use a lot of fire! For example, this semester we got to make sparklers, we got to burn metal and bend glass, these labs we did were so much fun.In addition, a cool thing about chemistry is you get to learn new things everyday, you never stay on the same topic for more than a week and thats why I like to be in that class. Lastly I would love to follow chemistry to college and thats something I would like to major in.
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?