В
Все
У
Українська література
Г
Геометрия
Д
Другие предметы
Э
Экономика
Г
География
О
ОБЖ
М
Математика
М
МХК
Х
Химия
Қ
Қазақ тiлi
Л
Литература
У
Українська мова
О
Обществознание
Ф
Физика
А
Английский язык
А
Алгебра
И
История
Б
Беларуская мова
Б
Биология
М
Музыка
П
Право
И
Информатика
П
Психология
В
Видео-ответы
Н
Немецкий язык
Ф
Французский язык
О
Окружающий мир
Р
Русский язык

Write a letter to the dinos page about your day off.add photos or pictures. dear dino! i usually spend my day . i get up .i in the morning. in the afternoon i sometimes go to zoo .i go there with dad. we there. i usually help my mum, too. i . in the evening i . the i go to bad. sometimes i spend my saturday or sunday . ican there.i like it. it's great / cool / fantastic!

Ответ:
Roma473
Roma473
20.09.2020 11:22
Hi, dear Dino!
I usually spend my day with books in school. But not only books - in school I talk to my friends.
I get up in the morning, about 7 a.m., then I have breakfast, I bring myself up and go to school.
In the afternoon i sometimes go to cinema. I go there with dad, but sometimes my dad busy, and I have to eat my grandfather's shit.
In evening, I usually help my mum for housework.
And I watch TV and play computer games. When I take a bath and go to sleep.
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?