В
Все
У
Українська література
Г
Геометрия
Д
Другие предметы
Э
Экономика
Г
География
О
ОБЖ
М
Математика
М
МХК
Х
Химия
Қ
Қазақ тiлi
Л
Литература
У
Українська мова
О
Обществознание
Ф
Физика
А
Английский язык
А
Алгебра
И
История
Б
Беларуская мова
Б
Биология
М
Музыка
П
Право
И
Информатика
П
Психология
В
Видео-ответы
Н
Немецкий язык
Ф
Французский язык
О
Окружающий мир
Р
Русский язык
lilyagoz89
lilyagoz89
21.06.2021 06:17 •  Английский язык

Напишите на тему што бы я зделал если бы был президентом

Ответ:
Zertel
Zertel
12.06.2020 13:46

If I was the president, I have changed laws. Basically the Constitution. For murder the person-death. Still I would buy nursery and would catch all kittens and they lived in nursery. To change another I do not want. The rest suits me.

0,0(0 оценок)
Ответ:
temamojet1997
temamojet1997
12.06.2020 13:46

1. If i were the Presdient, then, 
1) i would make spiritual education compulsory (dharma, zen, meditation, etc) because ultimately we need ‘good’ humans to run the society and education is permanent when it reaches the core subconscious & the deepest corners of our souls. 
2)I would invest time and resources in establishing Anorcho-Democratric System. 
3)I would encourage the ‘green’ healthcare system – including ayurveda, homeopathy, acupuncture, etc. 
4)Make money system more transparent, because alot of money has been going in the pockets of the elites without our notice and wish. 
5) Remove exams, yes thats right, we do not need to prove ourselves when we are spiritually ‘pure’. 
6)All of the above shall not be forced upon the cost of individual freedom and happiness.

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?