В
Все
У
Українська література
Г
Геометрия
Д
Другие предметы
Э
Экономика
Г
География
О
ОБЖ
М
Математика
М
МХК
Х
Химия
Қ
Қазақ тiлi
Л
Литература
У
Українська мова
О
Обществознание
Ф
Физика
А
Английский язык
А
Алгебра
И
История
Б
Беларуская мова
Б
Биология
М
Музыка
П
Право
И
Информатика
П
Психология
В
Видео-ответы
Н
Немецкий язык
Ф
Французский язык
О
Окружающий мир
Р
Русский язык

One of the things I like best about school is my
art class. We have a great teacher named Mrs.
Hilbert. She is a wonderful artist. I love to
watch her draw and paint. She taught us how
to mix paint to make just the right colors for
our paintings. She plays good music while we
draw and paint. We draw and paint almost
everyday in class. Some days we look at
pictures of other artists. It is interesting to do
this. It helps me to think of things that I want
to paint or draw. We have an art exhibit in
May this year. Our work will be in one of the
banks in our town. We are inviting people from
the community to our exhibit. Our parents are invited to go with us. I have
three paintings I am working on now. I hope one of them will be chosen to be
in the exhibit. I like having a goal to work toward.


One of the things I like best about school is myart class. We have a great teacher named Mrs.Hilber

Ответ:
tanya240102
tanya240102
15.10.2020 09:19

B. one of them will be chosen for the exhibit

0,0(0 оценок)
Ответ:
Rondov
Rondov
15.10.2020 09:19

ответ b,потому что I hope one of them will be chosen to be

in the exhibit

0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Английский язык
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?